Obec Štěpánkovice

Volejbalový turnaj u příležitosti 2. Dne obce Štěpánkovic

V sobotu 10.6.2006 se konal již 2. ročník Dne obce a s tím i jednotlivé turnaje v tenise, malé kopané a volejbale.

Volejbalový turnaj byl obsazen pouze třemi mužstvy, protože další účastník, mužstvo ze slovenské Štrby, nedorazil kvůli zdravotním problémům.
Škoda, že ani letos nevyšlo počasí, tak jak bychom si to přáli.
Noční déšť, větrné počasí, to vše nevěstilo nic dobrého pro kvalitní volejbal. Naštěstí nic z toho neovlivnilo chuť a nadšení všech účastníků.
A když přijelo mužstvo z družebního polského města Kietrz v dobré náladě bylo zřejmé, že turnaj proběhne v kvalitě a pohodě odpovídající takovému setkání.
K prvnímu utkání nastoupilo mužstvo našich mladých hráčů s polským Kitrzem.
Od začátku byla zřejmá převaha favorizovaného mužstva mladých, ambiciózních zástupců našeho volejbalu. Bylo zřejmé, že utkání nemůže skončit jinak než vítězstvím mužstva mladých, kteří nastoupili v sestavě:
Tomáš Glabazňa, Martin Duda, Danek Riemel, Michal Pavlásek, Aleš Nevřela, Vilém Štencel a Mirek Záloha , kteří byli posilněni hráči Markem Teichmanem a Jirkou Glabazňou.
Oba dva zapadli svou kvalitou do kolektivu a přispěli svými výkony k celkovému vítězství nad polskými přáteli poměrem 3:0 po setech 25:14, 25:15 a 25:22.
Ve druhém utkání nastoupilo mužstvo Kitrze proti našim starším hráčům, kteří hráli v sestavě, podle ročníku narození:
Max Glabazňa, Josef Drastík, Zdeněk Malohlava, Vilém Kurka, Josef Baránek, Bernard Halfar a Libor Černý.
Ze začátku se mohlo zdát, že naši staří hráči budou mít problémy, ale znovu se projevila zkušenost jednotlivců a tak se nemůžeme divit, že utkání spělo k závěrečné exhibici a skončilo zcela jasně ve prospěch našeho, věkem, staršího mužstva 3:0.
Jednotlivé sety byly zakončeny poměrem 25:17, 25:16 a 25:12.
K rozhodujícímu utkání o celkového vítěze tak mohla nastoupit obě mužstva Štěpánkovic, sponzorované majitelem Hospody na Statku, Bernardem Ondrufem.
Bylo to utkání dvou generací, mužstvem starší, skoro už končící generace a těmi, co by měli převzít žezlo pokračovatelů volejbalových tradic ve Štěpánkovicích.
Věkový průměr starších 52,7 let proti průměru mladších 28,8 let.
Na první pohled by neměl být problém najít jasného favorita.
Hned v prvním setu, který skončil poměrem 25:9 to vypadalo tak jako při boxerském utkání, slovy boxerské hantýrky: „Hoďte tam ručník a běžte domů“.
Naštěstí jsme to neudělali a vzchopili se. Postupně začaly nabývat na hodnotě zkušenosti, trpělivost při zakončování a chytrost na síti.
Druhý set jsme vyhráli 25:22 a znovu jsme byli ve hře. Ve třetím setu se neustále měnilo skóre ve prospěch jednoho či druhého mužstva, ale nakonec starší byli šťastnější, když proměnili závěrečný setbol. Vedení 2:1 na sety ještě nedávalo záruku celkového vítězství, protože mladí se vzchopili a v průběhu čtvrtého setu to vypadalo na srovnání stavu na 2:2.
Bohužel několik chyb na síti a v poli, zlomilo mladým kolena a tak po závěrečném špatném příjmu mladých vybuchlo oprávněné nadšení naší starší generace volejbalistů.
Vítězství 3:1 nad mladými bylo překvapivé, ale zasloužené.
Na závěr je třeba říct, že není vůbec důležité kdo vyhrál, ale nejdůležitější je, že o budoucnost volejbalu ve Štěpánkovicích je postaráno, i přesto, že vyhráli ti starší, vždyť příště třeba dojde i na ten ručník.

Datum vložení: 12. 6. 2006 9:51
Datum poslední aktualizace: 16. 8. 2020 9:51