Obec Štěpánkovice

Hráli jsme na volejbalovém turnaji v Kietrzi (24. 11. 2007)

Jako již tradičně v předvánočním období zúčastňujeme se volejbalových turnajů, abychom reprezentovali obec doma i v zahraničí.

Tak tomu bylo i 24. 11. 2007, kdy jsme jako vicemistři mezipodnikové soutěže odjeli do polského Kietrze na volejbalový turnaj, který byl pořádaný pod záštitou místního starosty.
Poslední dvě účasti skončily naším vítězstvím, a tak se předpokládalo, že i tato účast může znamenat rozšíření medailových úspěchů. Nic na tom nemělo změnit ani to, že jsme se tohoto turnaje zúčastnili v obsazení těch dříve narozených. Vždyť věkový průměr našeho mužstva byl 53,3 roků.
Už při zahájení turnaje bylo zřejmé, že obsazení je na daleko kvalitnější úrovni než při našich minulých účastech. Celkem se turnaje zúčastnilo 6 mužstev – Pawlowice, dorostenci z Raciborze, tři mužstva z Kietrze a naše mužstvo Hospoda na Statku.
Mužstva byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, na dva vítězné sety.
My jsme dostali do skupiny favorizované mužstvo dorostenců z Raciborze a jedno mužstvo z Kietrze – mužstvo „Slabych“.
V prvním utkání jsme nastoupili proti dorostencům z Raciborze a zřejmě ten fakt, že jsme byli ještě fyzicky neunavení a mladí hráči Raciborze nerozehraní, podařilo se nám vyhrát celkově 2 : 0, kdy zkušenost předčila mládí. Oba sety byly velmi vyrovnané a skončily poměrem 21:18, i když ve druhém setu jsme už prohrávali rozdílem 5 míčů. Závěrečným náporem se nám ale podařilo stav vyrovnat a v koncovce jsme byli úspěšnější. Jak se později ukázalo, tak toto vítězství 2:0 mělo velký dopad do konečného hodnocení.
Druhý zápas s mužstvem „Slabých“ jsme nezačali dobře a hladce jsme prohráli první set 21:9, ve druhém setu se nám podařilo odvrátit nepříjemnou porážku a vyrovnali jsme stav utkání na 1:1. Rozhodující set byl ovlivněn ubývajícími silami našeho mužstva, a tak jsme prohráli celkově 2:1.
Zbývající utkání skupiny mělo rozhodnout o našem umístění a o tom, o kterou závěrečnou příčku budeme hrát.
Jedině vítězství mladých hráčů z Raciborze nás posouvalo na první místo ve skupině. Utkání ale nezačalo pro nás dobře. První set vyhrálo mužstvo „Slabých“, a tak bylo zřejmé, že pokud se nezlepší výkon dorostenců z Raciborze, skončíme na druhém místě.
Za velmi hlasitého, hlavně našeho, povzbuzování se podařilo mužstvu Raciborze otočit nepříznivý stav utkání a svým vítězstvím ve dvou následných setech posunuli naše mužstvo na první místo a tím nám umožnili hrát o celkové prvenství v turnaji.
Druhou skupinu podle předpokladů vyhráli hráči z Pawlowic.
Do finálového utkání jsme nastupovali s odhodláním potrápit favorizované mužstvo z Pawlowic, ale s přibývajícími minutami přibývaly body více na straně soupeře a ubývaly síly na straně našeho mužstva. Nezbylo tedy nic jiného, než blahopřát vítězům k celkovému vítězství 2:0 na sety a k prvnímu místu. My jsme tak skončili na velmi pěkném druhém místě, které bylo oceněno vřelým potleskem všech zúčastněných hráčů a přáním, abychom se zúčastnili i jarního turnaje v příštím roce 2008.
Závěrečné posezení v Hospodě na statku a připití si šampaňským k úspěšné reprezentaci naší obce Štěpánkovice a našeho sponzora udělalo tečku za sobotním sportovním dnem.
Naši obec vzorně reprezentovali: Glabazňa Max, Drastík Josef, Malohlava Zdeněk, Kurka Vilém, Baránek Josef, Halfar Bernard, Obrusník Pavel a Černý Libor